10 riskantākie ceļojumu galamērķi kiberdošības jomā

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Tūrisma ziņas / 10 riskantākie ceļojumu galamērķi kiberdošības jomā

10 riskantākie ceļojumu galamērķi kiberdošības jomā

10 riskantākie ceļojumu galamērķi kiberdošības jomā

Vasara ir atvaļinājumu laiks un īpaši aktīva ceļošanas sezona, kad daudzos galamērķos pieaug ne vien ceļotāju, bet arī ar ceļošanu saistītu krāpšanas gadījumu skaits. Pretvīrusu programmatūras izstrādātājs McAfee 2024.gada sākumā ir veicis pētījumu, kura ietvaros tika aptaujāti 6000 respondenti ASV, Apvienotajā Karalistē, Francijā, Vācijā, Austrālijā un Japānā. Šajā pētījumā tika identificēti biežākie krāpšanas riski, ar kuriem pēdējā laikā ir saskārušies daudzi ārvalstu ceļotāji, iegādājoties ceļojumus vai ar tiem saistītos pakalpojumus tiešsaistē. Arvien lielāku lomu šajos krāpniecības mēģinājumos spēlē mākslīgā intelekta un deepfake jeb dziļviltojumu tehnoloģiju izmantošana.

Ceļotāji bieži kļūst par krāpšanas upuriem

Bažas par kiberapdraudējumu ir pamatotas. Gandrīz katrs trešais pētījuma respondents atzinis, ka ir cietis no krāpšanas, piemēram, ceļotāji pievilti rezervējot neeksistējošas naktsmītnes, veicot maksājumu uz viltus vietni vai tiekot maldinātiem par pakalpojuma kvalitāti. Gandrīz 25% no upuriem krāpšanas rezultātā ir zaudējuši 1000 USD vai vairāk. Turklāt attīstoties mākslīgā intelekta tehnoloģijām šīs krāpšanas kļūst arvien sarežģītākas un izplatītākas.

Aptuveni katrs trešais respondents (28%) norādījuši, ka ir cietis no krāpšanas organizējot savu ceļojumu. Būtisku lomu spēlē arī ceļotāja vecums, jo ar krāpšanu ir saskārušies 40% no tiem ceļotājiem, kuri ir vecumā no 18 līdz 29 gadiem, savukārt tikai 13% no tiem, kuri ir vecumā no 50 līdz 65 gadiem.

Visbiežāk sastopamie ar ceļošanu saistītie krāpšanas veidi

Galamērķi, kuros ir visvairāk krāpšanas mēģinājumu

Lai identificētu tiešsaistes ceļojumu krāpšanu, McAfee Labs komanda ir izanalizējusi meklēšanas rezultātus, kas saistīti ar ceļojumu atslēgvārdiem, piemēram, "atlaide", "Airbnb", "vietējā virtuve" un "ekskursijas".

Pētījuma rezultātā eksperti ir izveidojuši sarakstu ar pasaules "visriskantākajiem" ceļojumu galamērķiem, iegādājoties ceļošanas pakalpojumus tiešsaistē. Šajos galamērķos tiešsaistes ceļojumu meklējumi bieži vien ved uz nedrošiem rezultātiem, izraisot ļaunprātīgas programmatūras instalēšanu.

Ceļotājiem jāievēro īpaša piesardzība, plānojot ceļojumu uz šiem galamērķiem:

Lai izvairītos no krāpšanas, ceļotājiem jāpievērš īpaša uzmanība kiberdrošībai un rūpīgi jāizvērtē ceļošanas piedāvājumi, kā arī vēlams izmantot mūsdienīgus drošības risinājumus, piemēram, pretvīrusa programmatūru ar mākslīgā intelekta radītu draudu noteikšanas spējām. Noderīgs risinājums būs arī Interneta pārlūka paplašinājumi, kas var identificēt un bloķēt ļaunprātīgas vietnes. Turklāt vienmēr jāizvērtē pakalpojuma sniedzēja reputācija un piedāvājums, izvēloties pārbaudītas un pieredzējušas ceļojumu aģentūras, kas spēj nodrošināt labu kvalitāti, kā arī sniegt atbalstu sarežģītās situācijās ceļojumu laikā.

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.