Atpūtas ceļojums uz Turciju

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Galamērķu ceļvedis / Atpūtas ceļojums uz Turciju

Atpūtas ceļojums uz Turciju

Atpūtas ceļojums uz Turciju

Turcija ar savu saulaino vasaras klimatu, daudzveidīgo dabu un plašajām atpūtas iespējām visa vecuma ceļotājiem ir viens no populārākajiem ceļojumu galamērķiem pasaulē.

Antālijas kūrortzona, kas stiepjas gar siltās Vidusjūras piekrasti, ir īpaši iemīļota tieši pludmales atpūtnieku vidū. Tā ietver sevī slaveno Alānijas kūrortpilsētu, jauko Sidi, mūsdienīgo Beleku, populāro Kemeru, kā arī daudzas mazas pilsētiņas, no kurām katra ir ar savu īpatnējo šarmu.

Čarterlidojumi no Rīgas uz Turcijas Vidusjūras piekrasti (Antāliju) notiek no 21. aprīļa līdz 24. oktobrim.

Kam iesakām ceļojumu uz Turciju?

Turcija patiks ikvienam, kam svarīgas daudzpusīgas izklaides iespējas - gan pāriem, gan draugu kompānijām, gan ģimenēm ar lielākiem un mazākiem bērniem. Daudzas Turcijas viesnīcas ir kā kvartāli, kuros pieejams viss nepieciešamais pilnvērtīgai atpūtai - tieša pieeja pludmalei, baseini, plaša zaļa teritorija, restorāni, izklaižu programmas un diskotēkas, sporta zāles ar fitnesa nodarbībām un ūdens sports speciāli viesnīcas viesiem. Un tam visam pāri - slavenais All Inclusive serviss ar bagātīgām maltītēm visas dienas garumā, turku viesmīlība un gardie turku saldumi, kas paši kūst uz mēles.

Bērnus Turcijā sajūsminās baseini ar slidkalniņiem viesnīcu teritorijās, rotaļu laukumi un tematiskās aktivitātes, kā arī Antālijas atrakciju parku piedāvājums.

Turcija piedāvā plašas ekskursiju iespējas jebkurai gaumei - gan uz senām pilsētām un tempļiem, gan unikāliem dabas parkiem. Ūdens priekus iespējams baudīt snorkelējot, sērfojot, braucot ar ūdensslēpēm, burājot vai dodoties izbraucienā ar jahtu. Asākām izjūtām pieejami raftinga braucieni pa kalnu upēm, džipu safari pa ceļiem un bezceļiem, kā arī zemūdens niršana. Bērnus Turcijā sajūsminās baseini ar slidkalniņiem viesnīcu teritorijās, rotaļu laukumi un tematiskās aktivitātes, kā arī Antālijas atrakciju parku piedāvājums.

Lai izjustu īpašo austrumu tirgošanās atmosfēru un kaulēšanās prieku, noteikti jāiegriežas arī kādā tradicionālajā tirdziņā. Savukārt, absolūtu relaksāciju un romantisku atpūtu varēs izbaudīt autentiskās hammam turku pirtīs, kas piedāvā arī masāžas, aromātiskas vannas un tvaika peldes.

Ko apskatīt Turcijā?

Kaleici vecpilsēta

Senā pilsēta ir viena no Antālijas skaistākajām un unikālākajām vietām – vēsturiskas drupas, atjaunotas osmāņu mājas, minareti un jūras līcītis ar jahtu piestātni, ko ieskauj seni forti. Tas viss izvietots apmēram viena kvadrātkilometra platībā un tādēļ ērti apskatāms un izstaigājams vieglā pastaigā.

Duden ūdenskritumi

12 km no Antālijas pilsētas centra atrodas gan vietējo iedzīvotāju, gan ceļotāju iecienītie Duden ūdenskritumi. Viens no ūdenskritumiem plūst no klints tieši jūrā, otrs ir mazāku kaskāžu ūdenskritums dziļāk parkā. Aiz tā plūstošā ūdens slēpjas ala, kas bieži tiek izmantota kā piknika vieta. Tajā iekļūt var kāpjot pa spirālveida kāpnēm.

Konyaalti pludmale

Viena no divām populārākajām Antālijas pludmalēm, kas stiepjas 7 km garumā netālu no Taurus kalniem. To ieskauj pludmales parks un neskaitāmi bāri, kafejnīcas, naktsklubi un viesnīcas, bet rietumos paveras lielisks skats uz kalniem. Pludmale ir bezmaksas un pieejama ikvienam.

Pamukkale

Dabas brīnums, kur minerāliem bagāti termālie avoti tek lejup pa kalna nogāzēm un, mirdzot spilgtajā Turcijas saulē, veido iespaidīgas sniegbaltā travertīna terases un stalaktītus. Šo avotu ūdenim piemīt unikālas atjauninošās un ārstnieciskās īpašības. Nopeldoties kādā no dabiskajiem baseiniem āda kļūst maiga un zīdaina, kā arī tiek atvieglotas reimatisma un muskuļu sāpes. Īpašu noskaņu šai vietai piešķir arī turpat blakus esošais Kleopatras baseins un antīkās pilsētas Hieropolis drupas, starp kurām atrodas arī labi saglabājies amfiteātris un senā romiešu pirts.

Kapadokija

Īpatnēji dabas veidojumi, kas rada sireālu citas planētas sajūtu. Šeit esošās tufa klintis miljnoniem gadu garumā ir drupinājis un gludinājis lietus un vējš. Rezultātā radušies fantastiski viļņi, dziļas plaisas un kanjoni. Kad, vairoties no romiešiem, šeit ieradušies kristieši, tie pārvērtuši neparasto vietu par kilometriem garu alu pilsētu ar mājām, klosteriem, staļļiem, vīna pagrabiem un citām sadzīves telpām, kas stiepjas 7 stāvu dziļumā zem zemes. Kapadokijā atrodas arī Goreme brīvdabas muzejs ar baznīcu un kapelu kompleksu, kurā apskatāmas seno laiku freskas.

Ceļojums uz Turciju ar bērniem - atrakcijas, ko iesakām

Antālijas akvārijs

Pasaulē lielākais tuneļu akvārijs (131 metrs) un 40 tematiski akvāriji, kuros smelties iespaidus par zemūdens krāšņo valstību.

Sand Land Antālijā

Viena no lielākajām smilšu atrakcijām pasaulē pēc tās lieluma un aizņemtā laukuma – aptuveni 10 000 kvadrātmetru. Tajā apskatāmas no smiltīm veidotas pasaulslavenas figūras un celtnes, kas vakaros tiek krāšņi izgaismotas. 

Antālijas Akvalande

Turcijas lielākais ūdens atrakciju parks ar neskaitāmiem ūdens slidkalniņiem, mākslīgajām upēm, rotaļu laukumiem un milzīgiem viļņu baseiniem.

Piemērotākais laiks ceļojumam uz Turciju

Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Turcijas kūrortos ir vasaras mēnešos – no jūnija līdz augustam. Šajos mēnešos klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.

Ja vēlies veltīt laiku gan pludmales atpūtai, gan ekskursijām un izteikts karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši Turcijas iepazīšanai būs no aprīļa līdz maijam un no septembra līdz oktobrim, kad laika apstākļi ir patīkami silti, taču ne pārlieku karsti.

Labākās viesnīcas pludmales atpūtai Turcijas kūrortos

Daudzām Turcijas viesnīcām ir plašas teritorijas ar zaļiem dārziem un pastaigu celiņiem, kas ved uz labiekārtotām pludmalēm, siltiem baseiniem un gardām maltītēm restorānos. Turklāt bērnus te sajūsminās baseini ar slidkalniņiem turpat viesnīcu teritorijās, rotaļu laukumi un tematiskās aktivitātes. Speciāli viesnīcu viesiem tiek piedāvātas arī dažādas izklaides programmas un diskotēkas, kā arī nodarbības fitnesa zālēs un ūdens sporta aktivitātes.

Lai tavas brīvdienas būtu izdevušās, esam atlasījuši labākās pludmales viesnīcas Turcijas kūrortos, ņemot vērā izdevīgāko cenu un kvalitātes attiecību, kā arī mūsu klientu atsauksmes. Ieskaties un izvēlies sev piemērotāko!

Noderīga informācija ceļotājiem

Interesanti fakti par Turciju

Izdevīgākie ceļojumi uz Turciju

Ceļojumu piedāvājumus un labākās cenas atpūtai Turcijas kūrortos apskatiet šeit!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.