Ceļošana Āzijā: tūristi atkal tiek gaidīti

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Tūrisma ziņas / Ceļošana Āzijā: tūristi atkal tiek gaidīti

Ceļošana Āzijā: tūristi atkal tiek gaidīti

Ceļošana Āzijā: tūristi atkal tiek gaidīti

Līdzīgi kā Eiropas galamērķos, arī daudzās Āzijas valstīs ir atcelti ar Covid 19 saistītie iebraukšanas ierobežojumi. Savas durvis ceļotājiem jau plaši vērušas Taizeme, Malaizija, Kambodža, Mongolija, Vjetnama un Dienvidkoreja. Neskatoties uz vakcinācijas statusu, šajos galamērķos atkal ir gaidīti visi ceļotāji un pirms došanās turp vairs nav nepieciešams ne vakcinācijas sertifikāts, ne arī negatīvs COVID-19 testa rezultāts.

Tomēr, lai ieceļotu citās Āzijas valstīs, vēl nepieciešams rēķināties ar dažādu drošības prasību izpildi, kaut arī tās ir kļuvušas vienkāršākas.  

Atgādinām, ka pirms došanās ceļojumā vienmēr ir jāseko līdzi informācijai par aktuālajām prasībām, jo tās var strauji mainīties.

Indonēzija

Indonēzijā ilgu laiku bija spēkā karantīnas sistēma, kas atturēja ceļotājus no šī galamērķa apmeklēšanas, taču tagad tūristi atkal ir laipni aicināti apmeklēt šo galamērķi, ar nosacījumu, ka viņi ir pilnībā vakcinēti. Nevakcinētajiem un ceļotājiem, kas vakcinēti tikai ar 1 devu, 5 dienas jāuzturas karantīnā Indonēzijas valdības norādītajā iestādē, veicot papildu pārbaudes.

Singapūra

Singapūra ir vienkāršojusi savu sanitāro protokolu, atļaujot pilnībā vakcinētiem ceļotājiem pirms ceļojuma uz Singapūru neiesniegt pierādījumus par negatīvu COVID-19 testa rezultātu. Savukārt, nevakcinētiem ceļotājiem ir jābūt negatīvam COVID-19 PCR vai antigēna ātrā testa rezultātam, kas veikts ne vairāk kā 48 stundas pirms izbraukšanas uz Singapūru.

Mjanma

Arī Mjanma pēc divu gadu pārtraukuma atsākusi izsniegt tūristu vīzas, taču nevakcinētiem ceļotājiem joprojām ieceļošana šeit ir liegta. Savukārt, vakcinētiem ceļotājiem jāuzrāda pierādījumi par ne vairāk kā 48 stundas pirms ierašanās Mjanmā veiktu negatīvu Covid-19 testa rezultātu, kā arī, ierodoties jāveic atkārtots COVID-19 RDT antigēna tests par maksu.

Laosa

Ieceļošanas ierobežojumi ir atviegloti arī Laosā. Valsts ir atcēlusi ierobežojumus pilnībā vakcinētiem tūristiem, bet nevakcinētiem ceļotājiem jāuzrāda negatīvs COVID-19 ātrā antigēna testa rezultāts, kas veikts ne vairāk kā 48 stundas pirms došanās uz Laosu.  

Filipīnas

Ieceļošanas nosacījumi Filipīnu teritorijā atšķiras atkarībā no ceļotāja vakcinācijas statusa. Pilnībā vakcinētiem ceļotājiem, kuriem veikta revakcinācija, pirms ceļojuma uz Filipīnām nav nepieciešams negatīvs COVID-19 testa rezultāts. Vakcinētiem ceļotājiem, kuri nav saņēmuši revakcinācijas devu, pirms došanās uz Filipīnām ir jāiegūst negatīvs Covid-19 testa rezultāts.

Indija

Pilnībā vakcinētiem ceļotājiem nav nepieciešams negatīvs COVID-19 testa rezultāts pirms ceļojuma uz Indiju, taču, ja vēlies pārvietoties starp Indijas reģioniem, ieteicams iepriekš noskaidrot to prasības. Dažos reģionos ir nepieciešams Covid-19 vakcinācijas pierādījums, vai arī negatīvs Covid-19 testa rezultāts un/vai testēšana ierašanās laikā. Atsevišķos gadījumos var būt nepieciešama arī papildu karantīna.

Nevakcinētiem ceļotājiem, ieceļojot Indijā, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kas jāveic ne vēlāk kā 72 stundas pirms izlidošanas.

Butāna

Butāna septembra beigās atkal atvēra robežas. Lai ieceļotu šajā eksotiskajā valstī, nav nepieciešams ne Covid-19 vakcinācijas sertifikāts, ne arī negatīvs pirms ceļojuma veikts tests.  Tomēr ceļotājiem var būt jārēķinās ar ceļotāju nodokli 200 eiro apmērā.

Honkonga

Honkonga 26. septembrī atcēla obligāto karantīnu viesnīcā cilvēkiem, kas ierodas no ārvalstīm, tomēr ceļotājiem pēc ierašanās ir jāveic PCR tests, un pirmās trīs dienas viņiem nav atļauts apmeklēt bārus un restorānus. Tūristi joprojām riskē arī tikt izolēti viesnīcas numurā vai, sliktākajā gadījumā, nosūtīti uz karantīnas viesnīcu, ja, ierodoties Honkongā, viņu koronavīrusa tests izrādās pozitīvs. Savukārt, nevakcinētiem ceļotājiem iebraukšana Honkongā ir liegta.

Japāna

Pilnībā vakcinēti ceļotāji var brīvi ieceļot Japānā, savukārt, vakcinētiem ceļotājiem bez revakcinācijas un nevakcinētiem ceļotājiem ir nepieciešams pierādījums par negatīvu pirmsizceļošanas Covid-19 testa rezultātu.

Ķīna

Durvis uz Ķīnu joprojām nav atvērtas, un līdz šim ierobežojumi atviegloti ļoti minimāli. Ieceļošana ir atļauta, taču jārēķinās ar obligātu 10 dienu uzturēšanos karantīnā, kā arī diviem pirmsieceļošanas testiem – viens ne vēlāk kā 48 stundas pirms izlidošanas, otrs - ne ilgāk kā 24 stundas pirms izlidošanas, bet intervālam starp abiem testiem ir jābūt vismaz 24 stundām.

Sapņo par eksotisku ceļojumu uz galamērķi Āzijā? Noorganizēsim personalizētu, tieši Tev saplānotu individuālu ceļojumu. Piesakies konsultācijai šeit.

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.