Vanilla Travel viesojas Kostarikā – dalāmies pieredzē!

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Mēs iesakām / Vanilla Travel viesojas Kostarikā – dalāmies pieredzē!

Vanilla Travel viesojas Kostarikā – dalāmies pieredzē!

Vanilla Travel viesojas Kostarikā – dalāmies pieredzē!

Vienmēr izskatām iespējas saviem klientiem piedāvāt jaunus, interesantus galamērķus. Tādēļ, kad radās izdevība pievienoties ceļojumu aģentūru braucienam uz Kostariku, uzreiz piekritām un paši iejutāmies ceļotāju ādā, lai varētu dalīties ar jums iespaidos.

Zaļā eksotika Kostarika

Kostarika ir īsta paradīze dabas, dzīvnieku un putnu vērošanas mīļiem, jo šeit palmu zaros atpūšas impozantie tukāni un amizantie sliņķi, bet mežos skraida veiklie oposumi un degunlācīši.

Kostarikā ir sastopami apmēram 5% no visas pasaules floras, kas garantē, ka sava ceļojuma laikā noteikti satiksi kādu eksotisku dzīvnieku vai putnu.

Turklāt Kostarikas daba ir ļoti daudzveidīga – sākot no brīnišķīgām pludmalēm un krāčainām upēm līdz pat tropiskiem purviem, lietus mežiem un dusošiem vulkāniem. Ik dienu ceļotājs te var izmēģināt jaunu aktivitāti - pārgājienu uz vulkāniem, peldes termālajos avotos un ūdenskritumos, izjādes ar zirgiem kalnos, raftingu, sērfošanu un daudz ko citu.

"Pura Vida" zeme

“Pura Vida” jeb “īsta dzīve”, iespējams, ir teiciens, ko kostarikāņi lieto visbiežāk. Dzirdēsi viņus sakām “Pura Vida” sveicinoties, atvadoties, vai sakot, ka viss ir lieliski, ka viss ir forši. Tomēr tie nav tikai vārdi, jo “Pura Vida” ir kostarikāņu būtība. Ne velti Kostarika ir atzīta par vienu no laimīgākajām valstīm pasaulē, galvenokārt tāpēc, ka tās iedzīvotāji uz dzīvi raugās mierīgi un savā ziņā filozofiski, jo ir pateicīgi par to, kas viņiem ir, un nedomā par negatīvo. Šo miera un bezrūpības auru šejienieši nodod arī saviem viesiem – ceļotājiem, radot īstu “Pura Vida” atmosfēru un emocijas.

Ko apskatījām Kostarikā?

Poas vulkāns

Aktīvs 2697 metrus augsts stratovulkāns Poasa vulkāna nacionālajā parkā. Vulkānam ir ne tikai viens no lielākajiem krāteriem pasaulē, bet tas atrodas krāšņu mežu ielokā, caur kuriem vijas dabas takas.

La Paz ūdenskritums

Lietus un mākoņu mežu ieskautais  La Paz ūdenskritums ir viens no skaistākajiem Kostarikā. Atrodas tikai stundas brauciena attālumā no Sanhosē pilsētas un to ietver zaļojošs nacionālais parks ar daudzām dabas takām. Turpat blakus atrodas arī pasaulē lielākais tauriņu dārzs, savvaļas dzīvnieku patversme, Kolibri dārzs, orhideju dārzs un daudzi citi dabas objekti, kuros var iepazīt eksotiskās dabas daudzveidību.

Braulio Carrillo nacionālais parks

Divas svarīgākās šī nacionālā parka iezīmes savā ziņā ir pretējas, taču papildina viena otru. Viena no tām ir milzīgais neskartā meža plašums, bet otra - automaģistrāle, kas nodrošina tam ērtu piekļuvi. Tādēļ, pat neizkāpjot no automašīnas, var vērot elpu aizraujošus skatus. Bet vēl skaistākus skatus var baudīt, dodoties pastaigā pa šī parka dabas takām – sākot no īsiem celiņiem uz skatu vietām un ūdenskritumiem līdz pat takai, kas vijas 60 km no Barvas līdz La Selvai un stiepjas gandrīz 3 000 metru augstumā.

Arenal Hanging Bridges Mistico

Arenal Hanging Bridges Mistico parks atrodas netālu no Arenal vulkāna, kur var doties pastaigu ekskursijās pa takām un šķērsojot 15 dažādus tiltus, kas pieved maksimāli tuvu eksotiskiem putniem, dzīvniekiem un krāšņiem ziediem. Maršruti ir piemēroti visiem sagatavotības līmeņiem, un to kopējais garums ir aptuveni 3.2 kilometri.

Tamarindo

Hipsterīgāku noskaņu sanāca piedzīvot Tamarindo pilsētiņā, kas ceļotājus šurp vilina ar sērfošanai piemērotiem viļņiem un garo, zeltaino pludmali, no kuras var vērot brīnišķīgus saulrietus virs Klusā okeāna. Kā jau pienākas sērferu iecienītā kūrortā, naktsdzīve te sit augstu vilni un to šeit var baudīt autentiskos bāros un nakts klubos.

Manuel Antonio nacionālais parks

Brīnišķīgi skaists parks, ko veido tropiskais mežs, mīkstu smilšu pludmales un koraļļu rifi. Slavens ar savu plašo tropisko augu un savvaļas dzīvnieku daudzveidību. Te koku zaros var satikt trīspirkstu slinķus un kapučīnu pērtiķīšus, kā arī simtiem putnu sugu, bet piekrastē baudīt pludmales atpūtu.

Kakao audzēšanas plantācijas

Kostarika ir bagāta ar kakao plantācijām, kurās var uzzināt interesantus aspektus par kakao pupiņu audzēšanu, sākot no tās izcelsmes un vēstures, līdz pat dalībai visā ražošanas procesā, pieliekot roku pie augļu novākšanas, sēklu žāvēšanas un malšanas. Bet noslēgumā apbalvojot sevi ar tasīti augstas kvalitātes bioloģiskās šokolādes.

Doka Coffee Estate kafijas plantācija

Viena no Kostarikas galvenajām eksporta precēm ir kafija, kas tiek audzēta milzīgās plantācijās. Tādēļ kafija te ir ļoti laba un piemērota visdažādākajām gaumēm. Apmeklējām Doka Coffee Estate kafijas plantāciju, kas kopš 1999. gada atzīta par labāko plantāciju Latīņamerikā. Te kafijas tūres laikā pastāsta un parāda, kā aug kafija un kāds ir kafijas ražošanas process. Plantācijā atrodas arī sena kafijas noliktava, kur jau 100 gadus līdz pat mūsdienām ar ūdens palīdzību notiek kafijas šķirošanas proces.

Laikapstākļu dažādās sejas

Kostarikas salīdzinoši nelielajā teritorijā pāris stundu ietvaros var piedzīvot ļoti dažādus laikapstākļus, jo mikroklimats dažādās provincēs atšķiras - sākot no silta un sausa klimata kalnos pie galvaspilsētas Sanhosē līdz sausajiem lietusmežiem (dry rainforests) Guanacaste provincē un mitram vēsākam laikam Monteverde mākoņu mežos (cloud forests). Piemēram  galvaspilsētā Sanhosē var baudīt saulainu dienu, bet, nobraucot 20 minūtes tālāk Karību jūras virzienā, Tevi sagaida jau pilnīgi savādāki laikapstākļi un mākoņos ieslēpies mežs. Dažādās ainavas, cilvēku viesmīlība, gardumgardie augļi un ļoti plašs aktivitāšu klāsts padara ceļojumu uz Kostariku par īstu piedzīvojumu.

Katrai sezonai savs šarms

Atpūsties tropiskajā Kostarikā var visu gadu, jo katra sezona piedāvā interesantas izklaides iespējas. No decembra līdz aprīlim laikapstākļi ir vissausākie un saulainākie, tādēļ ir lieliski piemēroti brīvdienām pludmalē. Savukārt no maija līdz novembrim valda zaļā sezona, jo tad pēc mēnešiem ilga sausuma perioda atkal sāk līt lietus, un zeme atdzīvojas, parādot visus zaļās krāsas toņus, par ko pārliecinājāmies arī mēs. Nacionālie parki un pludmales paliek tukšākas un tūristu ir mazāk. Katrai sezonai ir savs īpašais šarms, taču jāņem vērā, ka laikapstākļi kā jau tropu valstī mēdz būt ļoti mainīgi.

Gaumīgas premium līmeņa viesnīcas Kostarikā

Sava brauciena ietvaros guvām arī ieskatu vairākās augstas kvalitātes viesnīcās, ko varam ieteikt ceļotājiem, kam svarīga premium līmeņa atpūta.

Ja sapņo par atpūtu no visa ierastā un esi atvērts neparastajam, ieplāno brīvdienas Kostarikā! Sazinies ar mūsu ceļojumu konsultantu un mēs palīdzēsim noorganizēt Tavu sapņu ceļojumu.

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.