Tūrisma nākotne - virtuālais ceļojumu konsultants

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Tūrisma ziņas / Tūrisma nākotne - virtuālais ceļojumu konsultants

Tūrisma nākotne - virtuālais ceļojumu konsultants

Tūrisma nākotne - virtuālais ceļojumu konsultants

Mūsdienu pārblīvētajā informatīvajā vidē, ceļotāji bieži vien spiesti pavadīt neskaitāmas stundas aviobiļešu, viesnīcu un transporta risinājumu izvēlē savam nākamajam ceļojumam, lai būtu pārliecināti, ka atraduši sev labāko iespējamo variantu. Turklāt, sagaidot saņemt arī personalizētu servisu, lai arī nevēlas par šādu pakalpojumu papildus maksāt. Ceļotāji komunikācijai ar pakalpojumu sniedzēju labprātāk izmanto savas jau līdz šim ierasti lietotās aplikācijas nevis instalē jaunas, lai ceļojums harmoniski iekļaujas esošajā dzīves ritmā. Ar līdzšinējo pieeju to tūrismā dažkārt nav iespējams nodrošināt. 

Mākslīgais intelekts - jaunās paaudzes modeļi

Vairums nozaru jau sekmīgi pielieto mākslīgā intelekta risinājumus gan klientu apkalpošanā, gan efektivitātes, kvalitātes un precizitātes uzlabošanai, gan jaunu pakalpojumu piedāvāšanai un pilnīgi jaunas pieredzes sniegšanai. Diemžēl tūrisms šai ziņā ir krietni iepalicis.

Mūsdienās mākslīgais intelekts prot patstāvīgi programmēt, veidot attēlus no vispārīgi sniegta apraksta, atrast korelācijas, kā arī aizvietot cilvēku dažādās situācijās. Vienlaikus ir attīstījušies arī virtuālie atbalsta roboti, kas, pielietojot NLP tehnoloģiju, prot atbildēt uz biežāk uzdotajiem jautājumiem un sniegt atbalstu klientiem.

Tomēr šie virtuālie boti vairumā gadījumu ir ļoti robusti, ar ierobežotām komunikācijas spējām un pārvalda ierobežotu informāciju. Lai radītu produktu, kas atbilst mūsdienu ceļotāju vajadzībām un pielieto jaunākās mākslīgā intelekta tehnoloģijas, padziļināti pētījām šo jomum, kā rezultātā ieraudzījām robežu un iespējas, kas nošķīra šīs novecojušās botu tehnoloģijas no jaunās paaudzes modeļiem.

Kas ir Travelizi projekts?

Travelizi projekta mērķis ir sniegt ceļotājiem jauna līmeņa pozitīvu pieredzi ceļojuma izvēles procesā, padarot to daudz ērtāku, patīkamāku vai pat jautrāku un ātrāku. Lai to panāktu, Vanilla Travel strādā pie vieda ceļojumu asistenta izstrādes, kas būs maksimāli pietuvināts komunikācijai ar pieredzējušu un atsaucīgu aģentu, dodot iespēju iegūt gan informāciju par ceļojuma iespējām un tam iedvesmoties, gan arī rezervēt visus nepieciešamos pakalpojumus sev ērtākajā komunikācijas kanālā. Turklāt asistents būs ceļotāja atbalsts gatavojoties ceļojumam, ceļojot un pat pēc ceļojuma.

Virtuālais ceļojumu konsultants - tūrisma nozares nākotne

No tehniskā viedokļa virtuālais asistents ar unikālu algoritmu palīdzību nodrošinās ātru un ērtu ceļojumu rezervācijas servisu, sarunāsies valodās, kurās runā gandrīz puse pasaules ceļotāju, izmantojot populārākās komunikāciju aplikācijas. Asistents pratīs jokot un būs labs sarunu biedrs par dažādām tēmām, bet jebkurā brīdī izstāstīs visu nepieciešamo par ceļojuma galamērķi, sniedzot neaizmirstamu lietotāja pieredzi. Tas ne tikai atradīs, bet arī nrezervēs izdevīgākos lidojumus, viesnīcas un ceļojumus. Tā darbību nodrošinās vairāku neirolingvistisku un mākslīgā intelekta modeļu salikums.

Travelizi asistents būs pilnībā automātisks, precīzs un ātrs, turklāt ērts lietošanā un neprasīs instalēt nevienu jaunu aplikāciju. Asistents atcerēsies, kas patīk katram mūsu ceļotājam un veidos individuālus piedāvājumus ne tikai viņam, bet arī viņa ģimenei un draugiem.

Travelizi projekta tehnoloģijas unikalitāti akcentē arī pasaulē viena uz šo brīdi attīstītākā mākslīgā intelekta modeļa GPT-3 integrācija, kas kopā ar pārējām virtuālā konsultanta īpašībām, ļaus Vanilla Travel radīt jaunu, inovatīvu un pasaulē tūrisma jomā nebijušu produktu. Jaunais produkts būs eksportspējīgs globālos tirgos un var nodrošināt revolucionāru inovāciju nozarē.

Pašlaik esam jau veiksmīgi noslēguši pirmo izstrādes kārtu, kas ļāva savienot galvenās komponentes un pārliecināties, ka šāds risinājums tehniski tiešām ir iespējams un patiešām strādās. Šobrīd izstrādājam galveno funkcionalitāti, kā arī plānojam nodot testēšanai lietotājiem, kas iepriekš bija izteikuši vēlmi piedalīties testos.

Projekts tiek īstenots Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas “Uzņēmējdarbības attīstība, inovācijas un mazie un vidējie uzņēmumi” neliela apjoma grantu shēmas “Zaļo inovāciju informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktu izstrāde” ietvaros. Projekta ietvaros paredzēts izstrādāt ceļojumu rezervāciju sistēmu, kas balstās uz unikālu mākslīgā intelekta tehnoloģiju realizētu daudzvalodu automatizētā virtuālā ceļojumu asistentā, kas pieejams populārākajās komunikāciju platformās un nodrošina gan pilnvērtīgu saziņu, gan tūrisma pakalpojumus iekļaujot pilnu rezervācijas procesu. Līguma numurs: NP-2022/9 ar identifikācijas numuru: NAGS1-IES-2021/25 sadarbībā ar UiT The Arctic University of Norway. “Strādājam kopā zaļai, konkurētspējīgai un iekļaujošai Eiropai”. Atbalsta summa: 95 053,12 EUR.

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.