Atpūtas ceļojums uz Sicīliju

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Galamērķu ceļvedis / Atpūtas ceļojums uz Sicīliju

Atpūtas ceļojums uz Sicīliju

Atpūtas ceļojums uz Sicīliju

Sicīlija ir lielākā Itālijas sala, kuras krastus apskalo trīs jūras – Jonijas, Tirēnu un Vidusjūra, bet piekrasti rotā izkaisītas mazākas saliņas. Turklāt, daba šo kolorīto salu ir apveltījusi ar gleznainām pludmalēm, piekrastes klintīm, iespaidīgo Etnas vulkānu, sastingušas lavas veidotām upēm un brīnišķīgām dabas takām.

Kam iesakām ceļojumu uz Sicīliju?

Kristāldzidrā, siltā jūra un gleznainās pludmales ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ atpūtnieki izvēlas Sicīliju. Sākot no klusiem smilšu līcīšiem un klinšainām lagūnām līdz pat garām oļu pludmalēm - šeit katrai dienai varēsi izvēlēties citu atpūtas vietu. Sicīlijas piekrasti visērtāk būs iepazīt, dodoties izklaidējošā kruīzā uz Eolu salām, bet vulkāna varenību izjust Etnas dabas parkā, kuru var sasniegt gan ar funikulieri, gan ēzelīša mugurā. Savukārt, ģimenes ar bērniem augstu novērtēs gan baseinus viesnīcu teritorijā un saulainās pludmales, gan arī izklaižu un atrakciju parkus.

Vēstures un itāļu kultūras mīļotājus Sicīlijā iepriecinās senā arhitektūra, kurā savijusies dažādu kultūru ietekme – greznas baroka laikmeta katedrāles, antīki grieķu tempļi un arābu stila pilis apvienojumā ar omulīgiem ciematiņiem un pilsētiņām, kurās kūsā sicīliešu temperaments un rosība. Pilnai emociju gammai noteikti iesakām nobaudīt arī bagātīgās jūras veltes, vulkāniskajā augsnē augušo vīnogu vīnu, kā arī tradicionālos ēdienus – sicīliešu picas un slavenos canolli desertus.

Ko apskatīt Sicīlijā?

Etnas dabas parks

Vulkāna Etnas nacionālo parku var iepazīt gan pastaigās pa daudzajām augšup un lejup vedošajām takām, gan baudot atmosfēru tā pakājē esošajos ciematos. Aizrautīgākie var uzkāpt arī paša vulkāna virsotnē un novērtēt brīnišķīgo skatu uz Katānijas pilsētu un jūru.

Isola Bella pludmale

Skaista oļu pludmale Taorminas pilsētas piekrastē, kas savienota ar mazu, tāda paša nosaukuma saliņu.  Paisuma laikā pludmali klāj ūdens, taču bēgumā tā ir iemīļota atpūtas vieta Sicīlijas karstās saules un jūras baudītājiem.

Taormina pilsēta

Viena no populārākajām un šarmantākajām Sicīlijas pilsētām, kas uzbūvēta uz klinšaina plato 250 metru augstumā. Pateicoties tās atrašanās vietai, no pilsētas ieliņām paveras lielisks skats uz Jonijas jūru un Etnas vulkānu, bet vislabākie skatu punkti ir no IX Aprile pils un la Chiesa Madonna della Rocca baznīcas.

Ursino pils

Labi saglabājusies 13.gadsimta pils, kurā izbaudīt viduslaiku auru. Agrāk šis cietoksnis slējās jūras krastā, bet pēc zemestrīces ap 1600. gadu lavas straumes izmainīja piekrastes līniju, izveidojot lielāku attālumu starp pili un jūru. Pastaigājies gar senās pils sienām un torņiem, kā arī apmeklē tās telpās esošo muzeju!

Grieķu - romiešu amfiteātris

Antīks amfiteātris Taorminas pilsētā, kura būvniecību aizsāka senie grieķi apmēram 300 gadus pirms mūsu ēras, bet vēlāk pabeidza romieši. Celtne būvēta tā, lai dabiski iekļautos apkārtējā vidē, tādēļ senās drupas un kolonnas papildina brīnišķīgi skati uz piekrasti, Jonijas jūru un Etnas kalnu.

Ceļojums uz Sicīliju ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Etnaland

Akvaparks apvienojumā ar tematisko atrakciju parku, kurā baudīt izklaidējošu dienu gan ūdens slidkalniņos un baseinos, gan amerikāņu jautrajos kalniņos un karuseļos. Turklāt, mazie dinozauru pētnieki atzinīgi novērtēs arī aizvēsturisko dzīvnieku parku, kurā izstādītas 20 dinozauru statujas.

Bioparco Di Sicilia

Ne vien zooloģiskais dārzs ar vairāk kā 60 sugu dzīvniekiem, bet arī botāniskais dārzs un izglītojošs parks, kurā apmeklētāji var uzzināt par dzīvnieku dabisko vidi un eko sistēmu. Turklāt, dinozauru fani šeit atradīs arī dabiskā izmēra dinozauru figūras - sākot no Tironazaura Rex īdz pat Triceraptoriem.

Adventure Etna Park

15 augstākas un zemākas kāpelēšanas trases Sicīlijas mežā, Etnas nogāzē, kas piemērotas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Lieliska ideja aktīvai laika pavadīšanai svaigā gaisā visai ģimenei, kuras noslēgumā turpat var baudīt arī mierīgu pikniku.

Labākais laiks ceļojumam uz Sicīliju

Pludmales atpūtai piemērotākie un siltākie laikapstākļi Sicīlijā ir no jūnija līdz septembrim. Šajos mēnešos klimats ir karsts, saulains un ūdens ir ideāli piemērots peldēšanai.

Ja vēlies veltīt laiku ekskursijām un karstums šķiet traucējošs, tad labākie mēneši salas iepazīšanai būs maijs un oktobris, kad laika apstākļi ir silti, taču ne karsti.

Noderīga informācija ceļojumam uz Sicīliju

Interesanti fakti par Sicīliju

Izdevīgi! Saņem tieši Tavām vēlmēm atbilstošu piedāvājumu!

Aizpildi pieteikuma anketu un mēs atradīsim labākos cenas/kvalitātes samēra piedāvājumus Tavam atpūtas ceļojumam.

Lai saņemtu piedāvājumu, norādi savas vēlmes šeit!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.