Atpūtas ceļojums uz Halkidiki

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Galamērķu ceļvedis / Atpūtas ceļojums uz Halkidiki

Atpūtas ceļojums uz Halkidiki

Atpūtas ceļojums uz Halkidiki

Halkidiki pussala atrodas uz dienvidiem no Salonikiem un sastāv no trim mazākām pussalām: Kassandra, Sithonia un Athos, kas iestiepušās jūrā kā trīs pirksti un katra piedāvā īpašu pieredzi. Gadu no gada tūristi no visas pasaules apmeklē Halkidiki, lai izbaudītu šīs pussalas skaisto dabu, brīnišķīgās Zilā karoga pludmales, kā arī iepazītu grieķu kultūru un baudītu rosīgo naktsdzīvi.

Kam iesakām ceļojumu uz Halkidiki?

No burvīgām smilšu pludmalēm un dinamiskas naktsdzīves līdz pat arheoloģiskiem dārgumiem un interesantiem apskates objektiem - Halkidiki ikvienam var piedāvāt ko aizraujošu.

Ja vēlies mierpilnu atpūtu dabā, sirdij straujāk liks pukstēt Sithonia pussalas piekrastes ainavas. Te izvietojušās Halkidiki brīnišķīgākās pludmales un dabas takas, ko papildina senā kalnu ciemata Parthenonas šarms. Savukārt, klosterus un pareizticīgo mūku dzīvi var iepazīt Athos pussalā, kur svētajā kalnā tie pavada mūžu, ievērojot gadsimtiem senus likumus un tradīcijas.

Ja uzsvaru vēlies likt uz naksnīgām izklaidēm, dodies uz Kassandras pussalas rosīgajām pilsētiņām. Līdz ar saules rietu te atdzīvojas naktsklubi, pludmales bāri un "bouzouki" klubi, kuros populāri grieķu dziedātāji sniedz dzīvās mūzikas koncertus, ieskaujot savus klausītājus īstas grieķu mūzikas ritmos.

Savukārt, ja ceļojumā dosies kopā ar bērniem, viņu acīm mirdzēt liks ne vien Halkidiki, bet arī kaimiņos esošās Saloniku pilsētas izklaides - ūdens atrakcijas, lunaparki, tematiskie parki un muzeji.

Turklāt visa vecuma ceļotājus Halkidiki priecēs izbraucieni ar kuģīšiem, pastaigas pa dabas takām un džipu safari, bet iespaidus vēl spilgtākus padarīs kāda tālāka ekskursija uz slaveno Meteoru. Noteikti jānogaršo arī gardā grieķu virtuve un vīni, ko var baudīt gan tradicionālās tavernās, gan izsmalcinātos restorānos.

Ko apskatīt Halkidiki?

Nea Poteidaia ciemats

Nea Poteidaia ciematu senatnē dēvēja par durvīm uz Kassandru, jo tas atrodas blakus kanālam, kas šo pussalu savieno ar pārējo Grieķiju. Tā krastos atrodas sena cietokšņa mūris un doriešu kapenes, bet vakaros, rietošās saules staros no šejienes paveras iespaidīgs panorāmas skats. Abpus pussalai stiepjas piekrastes promenādes, kuras piepilda dzīvīgi bāri un kafejnīcas vienā pusē, bet tradicionālas tavernas - otrā pusē.

Prosforio tornis

14. gadsimtā celtais Prosforio tornis atrodas Athos pussalā, blakus ostai un Ouranoupolis pludmalei. Tas ir lielākais un vislabāk saglabājies tornis Halkidiki, kura vēsture vijas cauri gadsimtiem. Kompleksu veido bizantiešu tornis, mazs, nocietināts pagalms ar nosaukumu “barbakas” un 1865. gada “arsanas” jeb osta.

Sithonia pussalas pludmales

Kristāldzidra jūra, zeltainas smiltis, ūdens sports, jahtu piestātnes un mūzikas ritmi pludmales bāros ir Sithonia pussalas vizītkarte. Atpūtniekus te priecē gan pludmales ar lēzenu ieeju jūrā un bērniem piemērotām aktivitātēm, gan dziļas, niršanai piemērotas vietas, gan klusi, apslēpti līcīši, kur baudīt mierpilnu atpūtu. Priežu mežs un robainā krasta līnija veido brīnišķīgas ainavas, bet bagātais aktivitāšu klāsts nodrošina, ka te nevienam nebūs garlaicīgi.

Stageira arheoloģiskais parks

Antīkā Stageira, slavenā filozofa Aristoteļa dzimtene, atrodas blakus Olimpiādas ciemam, mazā, gleznainā pussalā. Mūsdienās no daudzajām senajām ēkām, kas šeit reiz bijušas, atlikušas vien drupas, taču to kompensē senatnes dvesma un brīnišķīgās ainavas, kas paveras uz jūru un piekrasti.

Saloniki

Saloniki ir otra lielākā Grieķijas pilsēta, kas bagāta ar vēsturiskām vietām, baznīcām un muzejiem, kā arī plašu izklaižu klāstu. Ģimenes ar bērniem te novērtēs tematisko parku piedāvājumu, piemēram, Magic Park un Dinozauru parka atrakcijas, bet pieaugušie - arhitektūru, mākslu un naktsdzīvi. Pilsēta ir arī labs sākumpunkts ekskursijām uz citiem Grieķijas reģioniem.

Ceļojums uz Halkidiki ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Waterland ūdens atrakciju parks

Viens no lielākajiem ūdens parkiem Eiropā ar neskaitāmiem slidkalniņiem, lielākiem un mazākiem baseiniem, ūdens velosipēdiem un citām atrakcijām, ko papildina restorāni, kafejnīcas un suvenīru veikali. Var apvienot ar ekskursiju uz Salonikiem, jo būs ērti iekļaut maršrutā.

Aristoteļa parks

Ainavisks parks, kurā bērnus var iepazīstināt ar seno filozofu Aristoteli un fizikas pamatlikumiem. Te pieejama virkne interesantu instrumentu, ko filozofs reiz aprakstījis savās grāmatās. Pareizi izmantojot, šie instrumenti atspoguļos dažādas norises dabā. To vidū ir prizma, optiskie diski, ūdens turbīna, teleskops, kompass, saules pulkstenis un citi.

Labākais laiks ceļojumam uz Halkidiki

Labākās viesnīcas pludmales atpūtai Halkidiki kūrortos

Halkidiki pieejamas gan tradicionālas grieķu villas, gan mūsdienīgi kompleksi ar plašām teritorijām, gan budžeta tipa viesnīcas. Arī All Inclusive servisa cienītāji te atradīs sev ko piemērotu.

Lai palīdzētu izvēlēties Tev piemērotāko viesnīcu Halkidiki, esam atlasījuši Top viesnīcas, ņemot vērā labāko cenu un kvalitātes attiecību, kā arī mūsu klientu atsauksmes.

Noderīga informācija ceļojumam uz Halkidiki

Interesanti fakti par Halkidiki

Izdevīgākie ceļojumi uz Halkidiki

Ceļojumu piedāvājumus un labākās cenas atpūtai Halkidiki kūrortos apskatiet šeit!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.