Atpūtas ceļojums uz Jordāniju

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Galamērķu ceļvedis / Atpūtas ceļojums uz Jordāniju

Atpūtas ceļojums uz Jordāniju

Atpūtas ceļojums uz Jordāniju

Jordānija ir bībeles leģendu zeme, jo tieši šeit Jordānas upē ir kristīts Jēzus, bet Nebo kalnā apbedīts Mozus un senas vēstures liecības skatāmas ik uz soļa. Vienlaikus Jordānija ir arī ainaviska tuksneša zeme un brīnišķīgs atpūtas ceļojumu galamērķis. Pludmales atpūtu te var baudīt koraļļiem bagātās Sarkanās jūras krastos, gar kuru izvietojušās Akabas kūrortviesnīcas, bet floutingu piedzīvot Nāves jūras sāļajos ūdeņos.

Kam iesakām ceļojumu uz Jordāniju?

Unikālas dabas, islāma kultūras un vēstures kombinācija, kā arī viesmīlīgie iedzīvotāji un tradiconālā virtuve padara Jordāniju par daudzu ceļotāju sapņu galamērķi. Te patiks tiem lielajiem un mazajiem ceļotājiem, kas novērtē senatnes un dabas skaistumu, vēlas skatīt slavenus arheoloģiskus pieminekļus un iepazīt tuksnesi kamieļa mugurā.

Ikvienai sirdij straujāk pukstēt liks senā klinšu pilsēta Petra, kas pārsteigs ar savu episko skaistumu, elpu aizraus pasaules skaistākā tuksneša Wadi Rum ainavas un brīnišķīgas emocijas sniegs Sarkanās jūras krāšņā zemūdens pasaule ar tās iespaidīgajām niršanas vietām. Īpašs piedzīvojums būs arī floutings Nāves jūras sāļajos ūdeņos un veselīgu dubļu vannu SPA.

Ceļojums uz Jordāniju priecēs ne vien acis, bet arī vēderu, jo šejienes tradicionālā virtuve ir izslavēta kā īpaši garda. Te noteikti jānogaršo nacionālais ēdiens mansafs, kas tiek gatavots no jēra gaļas, raudzēta jogurta, rīsiem un priežu riekstiem. Jānobauda arī slavenās mezes, grilēta gaļa, maklouba un, protams, gardie austrumu konditorejas izstrādājumi no kārtainās mīklas, žāvētiem augļiem un medus. Savukārt iepirkšanās vietējos tirdziņos, kur tirgotāji apmeklētājus kārdina ar krāsainiem suvenīriem, vietējiem augļiem, saldumiem un garšvielām, ļaus sajusties kā austrumu pasakā.

Ko apskatīt Jordānijā?

Sharif Hussein bin Ali mošeja

Viena no ievērojamākajām celtnēm Akabā un islāma arhitektūras paraugs - balta mošeja ar lieliem stikla logiem, augstiem minaretiem un Jordānijā lielāko jumta kupolu. Īpaši skaisti izskatās vakara apgaismojumā. Ieeja mošejā ir bez maksas, taču jāievēro ģērbšanās noteikumi, piemēram, sievietēm jāpiesedz galva un pleci, kā arī mošejā nedrīkst ienākt šortos.

Aqaba Marine Park

Akabas Jūras parka labiekārtotā pludmale stiepjas vairāk nekā 7 kilometru garumā un to ieskauj krāšņi koraļļu rifi, kurus izpētīt var gan snorkelējot un nirstot ar akvalangu, gan arī dodoties izbraucienā ar stikla laivu. Turpat pieejams arī neliels rotaļu laukums ar baseinu un ūdensslidkalniņiem, kas patiks mazākajiem ceļotājiem, bet izsalkumu remdēt gan pieaugušie, gan bērni varēs kādā no piekrastes kafejnīcām.

Wadi Rum tuksnesis

Wadi Rum ir fantastiski skaists, kalnains tuksnesis Jordānijas dienvidos, kura iespaidīgo ainavu veido masīvas smilšakmens klintis, unikāli klinšu veidojumi un bezgalīgas sarkano smilšu ielejas, kurās izkaisītas vietējo beduīnu apmetnes. Tā skaistumu iepazīt var kamieļa mugurā, izbraucienā ar džipiem vai dodoties pārgājienos.

Senā pilsēta Petra

Petra ir iespaidīga, sārtajās smilšakmens klintīs izcirsta pilsēta tuksneša vidū, kuras pirmsākumi meklējami ceturtajā gadsimtā p.m.ē., kad to kā tirdzniecības punktu izveidoja nabatieši - arābu beduīnu cilts. Senā pilsēta ir Jordānijas simbols un viens no Septiņiem pasaules brīnumiem. Tā pārsteidz ar savu episko arhitektūru, kura tik dabiski iekļaujas tuksneša ainavā, un lielo platību, kas stiepjas apmēram 160 km2 plašumā.

Nāves jūra

Iespaidīgais dabas brīnums - Nāves jūra atrodas 427 metrus zem jūras līmeņa. Tās ūdens ir apmēram desmit reizes sāļāks nekā citās jūrās un bagātināts ar magnija, nātrija, kālija, broma un citiem hlorīdu sāļiem. Pateicoties īpašajam sastāvam, tajā nav iespējams nogrimt un peldes var baudīt mierīgi dreifējot, bet ārstniecisku efektu gūt - iemasējoties ar minerāļiem bagātajiem jūras māliem.

Ceļojums uz Jordāniju ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Saraya Aqaba Waterpark

Atrodas pašā Akabas sirdī un ir lielākais akvaparks visā Jordānijā. Veidots Jordānijas tematikā un piedāvā vairāk nekā 25 atrakcijas gan lielākiem, gan mazākiem apmeklētājiem - sākot no sekliem baseiniem līdz pat galvu reibinošiem ūdensslidkalniņiem.   

Piemērotākais laiks ceļojumam uz Jordāniju

Jordānijā saule silda visu gadu, tādēļ pludmales atpūtu šeit var baudīt jebkurā gadalaikā. Tās laikapstākļi iedalās trīs sezonās:

Labākās viesnīcas pludmales atpūtai Jordānijas kūrortos

Jordānijas Sarkanās jūras kūrorti izvietojušies Akabas pilsētā un Tala Bay priekšpilsētā, kas pazīstama ar savu mierīgo atmosfēru un prestižajām viesnīcām. Budžeta klases viesnīcas lielākoties neatrodas tieši pie jūras, bet ir izvietotas gar krasta līniju, nodrošinot viesiem ērtu piekļuvi pludmalei un skaistus skatus. Savukārt, augstākas kategorijas viesnīcām mēdz būt pieeja privātajām pludmalēm.

Lai palīdzētu izvēlēties Tev piemērotāko viesnīcu Jordānijā, esam atlasījuši Top viesnīcas, ņemot vērā labāko cenu un kvalitātes attiecību, kā arī mūsu klientu atsauksmes.

Noderīga informācija ceļojumam uz Jordāniju

Interesanti fakti par Jordāniju

Izdevīgākie ceļojumi uz Jordāniju

Ceļojumu piedāvājumus un labākās cenas atpūtai Jordānijas kūrortos apskatiet šeit!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.