Atpūtas ceļojums uz Šrilanku

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Galamērķu ceļvedis / Atpūtas ceļojums uz Šrilanku

Atpūtas ceļojums uz Šrilanku

Atpūtas ceļojums uz Šrilanku

Indijas okeāna pērlē – Šrilankā saule un mierīga atpūta priecēs gan mazos, apslēptos līcīšos, gan platās un nebeidzami garās smilšu pludmalēs ar viesnīcu, veikalu un restorānu rajoniem. Šī eksotiskā sala valdzina arī ar gleznainiem ūdenskritumiem, tropu mežiem, kā arī eksotisko augu un dzīvnieku pasauli.

Kam iesakām ceļojumu uz Šrilanku?

Šrilanka īpaši patiks tiem ceļotājiem, kuri vēlas doties aizraujošos safari braucienos pa savvaļas dzīvnieku dabas parkiem, sajust budisma reliģijas spēku, apbrīnot senas civilizācijas radītas celtnes un to drupas, kā arī baudīt saplūšanu ar dabu. Šī eksotiskā sala pārsteidz ar savu slaveno tējas plantāciju zaļumu un ainaviskajiem skatiem uz plašajiem rīsu laukiem, kā arī vietējo iedzīvotāju neviltoti sirsnīgo attieksmi, kas ikvienam palīdz justies kā gaidītam un mīļam viesim. Īpašs piedzīvojums Šrilankā būs arī brauciens ar vilcienu vienā no pasaules skaistākajiem maršrutiem – no Ellas uz Kandy pilsētu.

Turklāt, kilometriem garās smilšu pludmales, ko ieskauj kokosriekstu palmas un apskalo vienmēr siltais Indijas okeāns, komfortablās viesnīcas ar baseiniem vai brīvdienas villā okeāna krastā ļaus pilnībā atslēgties no ikdienas rutīnas un iegūt dziļa miera sajūtu. Šrilankā ir vairāk kā 3000 gadu senas ajūrvēdas tradīcijas, tādēļ garīgo līdzsvaru palīdzēs atgūt arī relaksācija kādā no daudzajiem ajūrvēdas centriem ar meditācijas un jogas nodarbībām. Bet, ja vēlies aktīvāku atpūtu pie ūdens, tad to varēsi baudīt iepazīstot Indijas okeāna zemūdens pasauli snorkelējot un nirstot, nodarbojoties ar dziļūdens makšķerēšanu okeānā, kā arī pavadot laiku sērfojot, burājot, vizinoties ar ūdens slēpēm un ļaujoties citām aktivitātēm.

Savukārt, ģimenes ar bērniem visvairāk novērtēs Šrilankas krāšņo dabu un eksotisko dzīvnieku pasauli, kā arī iespēju iepazīt citādu kultūru un vērtības, kas bērniem var būt viens no lielākajiem atklājumiem šajā ceļojumā. Protams, daudz prieka mirkļu sniegs arī atpūta okeāna apskalotajās saulainajās pludmalēs.

Ko apskatīt Šrilankā?

Kolombo

Šrilankas galvaspilsēta, kurā moderni debesskrāpji mijas ar koloniālā stila ēkām, muzejiem un budisma tempļiem. Savas pēdas dažādos vēstures posmos šeit atstājušas portugāļu, nīderlandiešu un britu kultūras, kas jūtams pilsētas arhitektūrā un mākslā, kā arī tradicionālajā virtuvē.

Ventura pludmale

Plaša un gara mīkstu, zeltainu smilšu pludmale, kas paralēli Bentota lagūnai kā smilšu strēle iestiepjas Indijas okeānā. Turpat blakus atrodas arī viena no labākajām Šrilankas niršanas vietām – Canoe Rock, kā arī Bentota kūrortpilsēta.

Sigiriya

Apmēram pirms 1500 gadiem 220 metru augstā klintī uzbūvēts cietoksnis, kas pārsteidz ar savu unikālo izvietojumu un konstrukciju. Senas freskas un klintī iegrebti raksti un figūras pārvērš šo vietu par izcilu mākslas darbu. Tā pakājē slejas Dambulas pilsēta, kurā atrodas slavenais Zelta templis.

Bahiravokanda Vihara budas statuja

Apmēram 27 metrus augsta statuja Bahirava Kanda kalna virsotnē. Statujas pakāji, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Kandy pilsētu, var sasniegt vai nu dodoties augšup pa trepēm vai uzbraucot ar tuk-tuka palīdzību. Visskaistāk baltā buda izskatās vakaros, kad tiek mirdzoši izgaismota. Tās apskati ērti apvienot ar iespaidīgā Dalada Maligawa tempļa apmeklējumu.

Yala nacionālais parks

Dabas parks, kurā safari braucienos apskatīt savvaļā dzīvojošos leopardus, ziloņus, mērkaķus, ūdensputnus, kā arī citus eksotiskus dzīvniekus un putnus. Izbraukā dabas takas, kas vijas gar ezeriem un upēm, cauri mežiem un pāri līdzenumiem, kā arī gar senās civilizācijas ēku drupām.

Ceļojums uz Šrilanku ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Dehiwala Zoo

Viens no vecākajiem Āzijas zooloģiskajiem dārziem, kurā apskatāmi ap 3000 dažādu dzīvnieku, kā arī krāšņu ziedu, koku un mazu strautiņu ieskauts eksotisku tauriņu dārzs. Katru vakaru zooloģiskajā dārzā notiek ziloņu šovi un jūras lauvu priekšnesumi.

LeisureWorld Water Park

Palmu ieskauti augstāki un zemāki ūdens slidkalniņi, adrenalīni pilni, strauji nobraucieni, kā arī mazajiem ceļotājiem piemēroti aktivitāšu baseini, lēni plūstoša upe un 9D kinoteātris. Viss nepieciešamais aktīvi un jautri pavadītai dienai Šrilankas karstajā saulē visai ģimenei!

Labākais laiks ceļojumam uz Šrilanku

Šrilankas salai ir raksturīgas divas izteiktas sezonas – sausā sezona un lietus sezona. Lai arī laikapstākļi vienmēr ir tropiski karsti, atšķiras nokrišņu daudzums.

Sausā sezona ir no decembra līdz martam, kad nokrišņu tikpat kā nav un laikapstākļi ir ideāli piemēroti pludmales atpūtai.

Lietus sezona ir no maija līdz septembrim, kad vērojami nokrišņi un vējš. Šis ir arī laiks, kad ir mazāk tūristu un izdevīgākas ceļojumu cenas.

Noderīga informācija ceļotājiem

Interesanti fakti par Šrilanku

Izvēlies profesionāli organizētu ceļojumu uz Šrilanku!

Esam atpūtas ceļojuma eksperti ar vairāk kā 25 gados uzkrātu pieredzi un zināšanām, kā arī pārbaudītiem partneriem visos pasaulē populārākajos ceļojumu galamērķos.

Uzzini par Vanilla Travel piedāvājumu atpūtas ceļojumiem uz Šrilanku.

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.