Atpūtas ceļojums uz Bulgāriju

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Galamērķu ceļvedis / Atpūtas ceļojums uz Bulgāriju

Atpūtas ceļojums uz Bulgāriju

Atpūtas ceļojums uz Bulgāriju

Tāpat kā citas Balkānu pussalas valstis, Bulgārija sevī apvieno austrumu un rietumu kultūras, kas atspoguļojas tās ēdienos, arhitektūrā un reliģijā. Vislabāk iepazīt Bulgārijas vēsturi un krāšņo dabu, kā arī baudīt pludmales atpūtu varēsi populārajos Melnās jūras kūrortos – Zelta Smiltis, Saulainais Krasts, Nesebra un Obzora, kuros nodrošināts viss nepieciešamais pilnvērtīgām brīvdienām.

Čarterlidojumi no Rīgas uz Bulgārijas kūrortiem notiek no 30. maija līdz 12. septembrim.

Kam iesakām ceļojumu uz Bulgāriju?

Bulgārija ir labs budžeta ceļojuma variants, jo izmaksas pie līdzīga servisa līmeņa būs patīkami zemākas kā atpūtai citos Eiropas pludmales kūrortos. Arī ikdienas izdevumi un dažādu apskates objektu ieejas maksas izmaksās mazāk. Bulgārija patiks pāriem, kas vēlas iepazīt tās dabu un vēsturi, kā arī ģimenēm ar bērniem, jo viesnīcas piedāvā baseinus, rotaļu laukumus un ūdens slidkalniņus. Turklāt, visus atpūtniekus priecēs slavenās smilšu pludmales un siltā jūra. Lidojums uz Bulgāriju ir salīdzinoši īss (tikai 2 stundas), tādēļ ceļā būs jāpavada mazāk laika, kas ģimenēm ar maziem bērniem šo piedzīvojumu padarīs ērtāku un patīkamāku.

Īpaši jāizceļ arī bulgāru nacionālie ēdieni, kas daudzējādā ziņā atgādina Vidusjūras virtuvi. Tajos bieži tiek izmantota gaļa, olas, siers un piena produkti. Bulgāriem patīk bagātīgi izmantot arī garšvielas, zaļumus, dārzeņus un dažādus sierus.

Kaut arī Bulgārija ir maza, tajā ir daudz ko apskatīt un iepazīt. Vēstures mīļotāji novērtēs UNESCO pasaules mantojumā iekļautās senās ēkas – klosterus, baznīcas, cietokšņus un mājiņas, bet smaržu cienītāji – rožu eļļas ražošanas tradīcijas un slaveno Rožu ieleju. Īpaši jāizceļ arī bulgāru nacionālie ēdieni, kas daudzējādā ziņā atgādina Vidusjūras virtuvi. Tajos bieži tiek izmantota gaļa, olas, siers un piena produkti. Bulgāriem patīk bagātīgi izmantot arī garšvielas, zaļumus, dārzeņus un dažādus sierus.

Ko apskatīt Bulgārijā?

Senā Nesebras pilsēta

UNESCO pasaules mantojumu ēkām bagāta pilsēta, kurā baudīt pastaigas pa bruģētām ieliņām, sajust senatnes elpu, apskatot 5. gadsimtā būvētas baznīcas un nocietinājumus, kā arī baudīt bulgāru viesmīlību restorānos un kafejnīcās.

Rožu ieleja

Bulgārija ir viena no lielākajām rožu eļļas ražotājām pasaulē un lepojas ar savas produkcijas izcilo kvalitāti. Slavenajā Rožu ielejā apskatāmi rožu stādījumi tūkstošiem kvadrātmetru platībā, kā arī galvenās rožu eļļas ražotnes. Rožu eļļai piemīt ne tikai rozēm raksturīgā saldā smarža, bet arī ārstnieciska pretiekaisuma un pretalerģiska iedarbība. No šīs eļļas izgatavotā kosmētika ir viens no populārākajiem suvenīriem, ar ko sevi iepriecina ieleju apciemojušās sievietes. 

Balčikas botāniskais dārzs

Balčikas botāniskajā dārzā ir vairāk kā 3000 augu veidu, kas izvietoti 10 hektāru plašā platībā un ieskauj rumāņu karalienes Marijas vasaras rezidenci. Dārzs atrodas uz pakalna un ir sadalīts sešu līmeņu terasēs, no kurām paveras brīnišķīgi skati ne tikai uz ziedošajiem augiem, mazajiem ūdenskritumiem un strautiņiem, bet arī uz Melnās jūras piekrastes panorāmu.

Sozopole

Sozopoles pilsēta, ko dibinājuši senie grieķi, atrodas dienvidos pie Burgasas līča un vilina ceļotājus ar saviem varenajiem dievnamiem, kā arī šauro ieliņu mudžekli, kas savieno tradicionālās koka ēkas. Pilsētas arhitektūrā var vērot visdažādāko stilu un laiku vēsturisko arhitektūru un tā brīžiem atgādina dzīvu muzeju.

Ceļojums uz Bulgāriju ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Tauriņu māja

Apvienojiet braucienu uz Varnas pilsētu ar Tauriņu mājas apskati! Šeit varēsiet epazīt simtiem eksotiskus un unikālus tauriņus, kā arī iemūžināt tos fotogrāfijās kopā ar bērna smaidiem.

Action akvaparks

Dodies kopā ar bērniem uz Bulgārijas akvaparku, kurā ir 30 baseini, slidkalniņi, strūklakas, viļņu baseins un piedzīvojumu sala mazuļiem. Fantastiska vieta, kur kopīgi aizvadīt siltu dienu Saulainā krasta kūrortā!

Saulainā krasta lunaparks

Lieliem un maziem bērniem, kā arī visiem tiem, kas sirdī jauni! Jautra atpūta nelielā atrakciju parkā garantēta. Izklaidei - karuseļi, auto trases, pirātu kuģis, šautuve un pat spoku māja.

Labākais laiks ceļojumam uz Bulgāriju

Bulgārijā ir mēreni kontinentāls klimats, kas raksturīgs Centrāleiropai, ar četrām sezonām – aukstām ziemām un karstām vasarām. Labākais laiks, lai apmeklētu Bulgāriju, ir no aprīļa līdz maijam un no septembra līdz oktobrim, kad laikapstākļi ir ļoti patīkami un izdevīgākas ceļojumu cenas.

Karstākais laika periods ir vasarā no jūnija līdz augustam, kad saule ir diezgan spēcīga, īpaši pusdienlaikā, ar temperatūrām virs 35 ° C un dažreiz pat 40 ° C! Šie vasaras mēneši ir ideāli piemēroti mierīgai atpūtai pludmalē.

Labākās viesnīcas pludmales atpūtai Bulgārijas kūrortos

Viesnīcu izvēle Bulgārijā ir liela – atpūtu šeit var baudīt gan plašos, dārzu un baseinu ieskautos kompleksos ar All Inclusive servisu tieši pie labiekārtotas pludmales, gan komfortablās budžeta viesnīcās, gan arī mājīgos apartamentos ar virtuves stūrīti.

Lai tavas brīvdienas būtu izdevušās, esam atlasījuši labākās pludmales viesnīcas Bulgārijas kūrortos, ņemot vērā izdevīgāko cenu un kvalitātes attiecību, kā arī mūsu klientu atsauksmes. Ieskaties un izvēlies sev piemērotāko!

Noderīga informācija ceļojumam uz Bulgāriju

Interesanti fakti par Bulgāriju

Izdevīgākie ceļojumi uz Bulgāriju

Ceļojumu piedāvājumus un labākās cenas atpūtai Bulgārijas kūrortos apskatiet šeit!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.