10 populārākie nacionālie dabas parki Eiropā

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Tūrisma ziņas / 10 populārākie nacionālie dabas parki Eiropā

10 populārākie nacionālie dabas parki Eiropā

10 populārākie nacionālie dabas parki Eiropā

Smaragdzaļi ezeri un snaudoši vulkāni, mūžzaļi meži un vēja noslīpēti kalni, sniegotas virsotnes un brīnišķīgi ūdenskritumi - Eiropā ir simtiem dabas parku, kas ceļotājam var palīdzēt aizbēgt no rutīnas un izbaudīt savvaļas dabas skaistumu.

Izanalizējot atsauksmju skaitu Google par vairāk 400 Eiropas nacionālajiem dabas parkiem, portāls Tourism Review ir noteicis, kuri no tiem ir 10 populārākie Eiropā.

10. vieta. New Forest National Park, Apvienotā Karaliste

Ar vairāk nekā 21 000 ceļotāju atsauksmēm Google New Forest nacionālais parks ieņem cienījamo desmito vietu Eiropas populārāko nacionālo parku topā. Parks atrodas Hempšīras grāfistē Anglijas dienvidos un ir slavens ar senajiem mežiem un 40 km garo piekrasti, kas bagāta ar velo un pārgājienu takām. Viena no šī parka foto vizītkartēm ir savvaļas poniji pļavās, kā arī savvaļas briežu un mežacūku bari. Parka teritorijā var atrast arī tādas burvīgas vietas kā Lyndhurst ciemats, ko veido mūra ēkas un salmu namiņi.

9. vieta. Peneda-Gerês nacionālais parks, Portugāle

Lai gan Portugālē ir daudz aizsargājamu dabas teritoriju, valsts vienīgais nacionālais parks ir Peneda-Gerês, kas ar 21 167 ceļotāju atsauksmēm šajā topā ieņem devīto vietu. Šī parka teritorijā ietilpst Peneda, Soajo, Amarela un Gerês kalni, upju sistēmas un ūdenskritumi, kā arī gleznaini portugāļu ciematiņi, klosteri un pilis, kas sevī glabā portugāļu vēstures dvesmu. Protams, šeit ir arī elpu aizraujoši dabas skati, tostarp tūkstošiem augu sugu, kas krāšņi ietērpj kalnu grēdas, bet īpašu atmosfēru piešķir šeit augošās Gerês lilijas, kas iekrāso laukus zili violetos toņos.

8. vieta. Snowdonia nacionālais parks, Apvienotā Karaliste

2 130 km2 lielais Snowdonia nacionālais parks, kas atrodas Lielbritānijas augstienē, Ziemeļrietumu Velsā, ir pazīstams ar iespaidīgām kalnu ainavām, ezeriem un apslēptām ielejām, kā arī iespēju pavizināties joprojām kursējošā tvaika vilcienā. Šo parku ar atsauksmēm Google vietnē ir novērtējuši 22 201 lietotājs.

7. vieta. Timanfaya nacionālais parks, Kanāriju salas, Spānija

Timanfaya nacionālais parks Lansarotē, Kanāriju salās ar vairāk kā 25 000 atsauksmēm mūsu sarakstā ieņem septīto vietu. Šajā parkā, kas stiepjas Lansarotes rietumu piekrastē 5000 hektāru platībā, atrodas sarkanīgi vulkāniskas augsnes un pirmatnējās lavas lauki, radot sirreālu citas planētas sajūtu, ko nav spējusi izjaukt ne veģetācija, ne klimats, ne cilvēka roka. Īpaši interesanti parka noskaņu būs baudīt kamieļa mugurā, kas šeit ir populāra izklaide.

6. vieta. Vezuva nacionālais parks, Itālija

Vezuva nacionālais parks Neapolē ar 26 288 vērtējumiem ieņem sesto vietu šajā sarakstā. Tas tika izveidots 1995. gadā, ietverot sevī ap 1281 metru augsto Vezuva vulkānu, no kura paveras elpu aizraujošs skats uz Neapoles līci un Amalfi piekrasti. Šis parks ir slavens ar savu spēcīgo vulkānisko aktivitāti un zināms ar Vezuva izvirdumiem, kas senatnē apraka Pompeju pilsētu un daļu Herkulānes. Kopš tā laika vulkāns ir izvirdis vairākas reizes un joprojām ir aktīvs.

Crater of Mount Vesuvius, Naples, Italy - hiking trail view

5. vieta. Peak District nacionālais parks, Apvienotā Karaliste

Nepilnas stundas brauciena attālumā no Mančestras un Līdsas pilsētām, Anglijas centrālajā daļā, Peak District ir vecākais nacionālais parks Apvienotajā Karalistē. Īsta paradīze, kas slavena ar savām plašajām kaļķakmens ielejām, alām un kalniem. Te noteikti jāapmeklē Monsal taka, kas ved pa arkveida viaduktiem un tuneļiem, kā arī jānobauda pēcpusdienas tēja Bakewell pilsētā.

4. vieta. Teides nacionālais parks, Tenerife, Spānija

Teides nacionālais parks (31 433 atsauksmes) Tenerifē ir viens no visvairāk apmeklētajiem parkiem pasaulē. Šeit dusošais Teides vulkāns ar kopējo augstumu 3718 metri ir augstākā virsotne Spānijā. Tam apkārt plešas UNESCO pasaules mantojumā iekļauts parks ar dabas takām, kuras vijas gan caur zaļiem mežiem un līdzenumiem, gan sirreāliem, vulkāniskiem klinšu veidojumiem, kas atgādina mēness virsmu. Dabas parku var iepazīt pārgājienos, džipu braucienos, bet skaistākos skatus baudīt – uzkāpjot vulkāna virsotnē.

3. vieta. Cinque Terre nacionālais parks, Itālija

Daudzi ceļotāji ir redzējuši skaistās un krāsainās Cinque Terre pilsētiņas Monterosso, Vernazza, Corniglia, Riomaggiore un Manarola, kas šķietami peld virs jūras. Tomēr tās nav tik populāras kā nacionālais parks, kurā tās atrodas (Google vietnē to novērtējuši 40 232 lietotāji). Šeit atrodas aizsargājamas dabas un jūras teritorijas, kā arī taku tīkls, kas savieno šīs apdzīvotās vietas un ļauj tās sasniegt ejot kājām.

2. vieta. Krka nacionālais parks, Horvātija

Horvātijas lepnums - Krka nacionālais parks ar 44 623 atsauksmes ieņem otro vietu šajā sarakstā. Šis parks stiepjas ap tāda paša nosaukuma upi un tā teritorijā atrodas daudzi kultūras un vēstures pieminekļi, piemēram, franciskāņu klosteris uz Visovacas saliņas, kas kā dārgakmens izceļas ūdens vidū, senas dzirnavas, kas tagad ir mazi etnogrāfiskie muzeji, kā arī pareizticīgo klosteris upes augštecē. Krkas nacionālais parks ir slavens arī ar saviem septiņiem ūdenskritumiem, kas ir īsts dabas ainavu cienītāju sapnis un piedāvā brīnišķīgu fonu fotogrāfijām un pašbildēm.

1. vieta. Plitvices ezeru nacionālais parks, Horvātija

Arī šī topa pirmo vietu ieņem Horvātijai piederošs dārgums - Plitvices ezeru parks (78 002 atsauksmes). Šis unikālais parks ir aizsargāts kā UNESCO Pasaules mantojuma objekts, jo tā galvenā pievilcība ir dabiski, smaragdzaļi baseini, ko veido 16 savstarpēji savienotu ezeru sistēmas ar fantastiskiem ūdenskritumiem, tai skaitā Horvātijas augstāko ūdenskritumu – Slap Krčić. Lieliska pastaigu vieta un dabas baudījums visa vecuma ceļotājiem, ko iemūžināt fotogrāfijās un atcerēties vēl ilgi!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.