Atpūtas ceļojums uz Madagaskaru

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Galamērķu ceļvedis / Atpūtas ceļojums uz Madagaskaru

Atpūtas ceļojums uz Madagaskaru

Atpūtas ceļojums uz Madagaskaru

Madagaskara ir Indijas okeāna lielākā sala, kuras galvenā bagātība ir unikālā daba. Te mīt tādi dzīvnieki un aug tādi augi, kas brīvā dabā nav sastopami nekur citur pasaulē. Šī eksotiskā zeme valdzina ar elpu aizraujošiem dabas skatiem, balto smilšu pludmalēm, neparasto kultūru un tradicionālo, gardo virtuvi.

Kam iesakām ceļojumu uz Madagaskaru?

Madagaskara īpaši patiks tiem ceļotājiem, kuri vēlas baudīt sireālus dabas skatus, sajust eksotisku augu smaržu un uzsmaidīt savvaļas lemuriem, kuru daudzās sugas mājo salas lietusmežos un kanjonos. Madagaskarā būs viegli sajusties tuvāk dabai, jo tā šeit ir spilgta, dažāda un nepieradināta, un pārsteidz ik uz soļa - koši sarkana augsne, zaļojoši augi, unikāli klinšu veidojumi, iespaidīgi kanjoni, tuksnešu ainavas, baobabi un, protams, kilometriem garas balto smilšu pludmales, ko apskalo siltais Indijas okeāns un rotā palmas.

Aktivitātes dabā šeit varēs lieliski sabalansēt ar mierpilnu atpūtu viesnīcas vai personīgās villas pludmalē, klausoties okeāna šalkās un vērojot saulrietus apslēpti no svešām acīm romantiskā divvientulībā vai patīkamā draugu kompānijā. Te pieejams arī viss nepieciešamais aktīvai atpūtai pie ūdens - makšķerēšana, sērfošana, vaļu vērošanas kruīzi un niršana. Savukārt, eksotisko dabu varēs iepazīt dodoties safari braucienos, kā arī īsākās vai garākās pastaigās.

Madagaskara būs vairāk piemērota ģimenēm, kuras ceļo ar skolas vecuma vai lielākiem bērniem, kuri mīl dzīvniekus, interesējas par dabu un ir gatavi daudz pārvietoties. Jāņem vērā arī, ka Madagaskarā lielākoties ir bedraini un ne īpaši ērti izbraucami zemes ceļi, kas mazākiem bērniem var sagādāt neērtības. Ja tomēr ceļojumā dosies arī kāds pavisam mazs ceļotājs, ieteicams izvēlēties kādu no Nosy Be pludmales kūrortiem, kuros ir ģimenēm piemērotāka vide.

Ko apskatīt Madagaskarā?

Nosy Be

Maza Madagaskaras piekrastes sala, ko atpūtnieki iecienījuši dēļ tās brīnišķīgajām balto smilšu pludmalēm, kuras izkaisītas starp zvejnieku ciematiņiem un rotātas ar palmām. Te iespējams kā pavadīt vakaru jautrā pludmales ballītē, tā arī ļauties divvientulībai prom no citu acīm kādā apslēptā līcītī.

Isalo nacionālais parks

Viens no populārākajiem Madagaskaras nacionālajiem parkiem apmēram 77 ha lielumā ir īsta paradīze dabas un pārgājienu mīļotājiem. Sireālie skati uz laika zoba sagrauztajām Isalo kalnu grēdām, līkumainajiem kanjoniem, ko ieskauj zaļi meži un ziedošas pļavas, kā arī iespēja brīvā dabā satikt eksotiskus putnus un lemurus vilina šurp ceļotājus no visas pasaules.

Tsingy de Bemaraha

Viena no Madagaskaras dramatiskāko dabas skatu krātuvēm, kur akmens mežs no adatām līdzīgām smailēm un kolosāli monolīti veido elpu aizraujošas ainavas. Nacionālajam parkam cauri vijas iespaidīgais Manambolo upes kanjons, bet tajā apslēptie klusie meži, ezeri un mangrovju purvi ir retu lemuru un putnu sugu mītne.

Baobabu ieleja

Gigantisku, vairāk kā 800 gadu senu baobabu aleja 260 metru garumā, ko veido apmēram 25 koki, ir viena no tūristu iecienītākajām apskates vietām. Šie koki ir vien niecīga daļiņa no senāk šeit augušā baobu meža, kas izzudis līdz ar cilvēku populācijas pieaugumu.

Antananarivo

Rosīgā un kontrastiem bagātā Madagaskaras galvaspilsēta, kur liela nabadzība pastāv blakus lielai greznībai, satiksmes noteikumi domāti tikai bailīgajiem un ir augsts noziedzības līmenis. Tomēr neskatoties uz to, pilsētai piemīt savs īpatnējs šarms, ko veido skaistās koloniālās ēkas, senie muzeji, brīnišķīgie skati, iepirkšanās tradicionālajos tirdziņos un iespēja pavērot vietējo iedzīvotāju ikdienu.

Ceļojums uz Madagaskaru ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Nosy Komba

Piekrastes sala, kur blakus zvejnieku ciematiņam izveidots parks, kurā iespējams ne vien vērot koku zaros lēkājošos burvīgos, melnos lemurus, bet arī uzcienāt tos ar banāniem un, ja paveicas - kopā nofotogrāfēties. Pie parka ieejas varēsiet no vietējiem iedzīvotājiem iegādāties arī kādu tradicionālo suvenīru, ko aizvest mājās par piemiņu no šī jaukā piedzīvojuma.

Labākais laiks ceļojumam uz Madagaskaru

Madagaskarai ir raksturīgas divas izteiktas sezonas – sausā sezona un lietus sezona. Lai arī laikapstākļi vienmēr ir karsti, atšķiras nokrišņu daudzums.

Sausā sezona ir no maija līdz oktobrim (ziema), kad nokrišņu tikpat kā nav un laikapstākļi ir ideāli piemēroti pludmales atpūtai. 

Lietus sezona ir no novembra līdz martam (vasara), kad vērojami nokrišņi – visbiežāk vakaros un naktīs, kas netraucē salu iepazīt ekskursijās. 

Laikapstākļi atšķiras ne vien dažādos mēnešos, bet ir atkarīgi arī no salas reģiona.

Noderīga informācija ceļotājiem

Interesanti fakti par Madagaskaru

Izvēlies profesionāli organizētu ceļojumu uz Madagaskaru!

Esam atpūtas ceļojuma eksperti ar vairāk kā 25 gados uzkrātu pieredzi un zināšanām, kā arī pārbaudītiem partneriem visos pasaulē populārākajos ceļojumu galamērķos.

Uzzini par Vanilla Travel piedāvājumu atpūtas ceļojumiem uz Madagaskaru.

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.