Atpūtas ceļojums uz Maroku

Saņemt piedāvājumu
Sākums / Blogs / Galamērķu ceļvedis / Atpūtas ceļojums uz Maroku

Atpūtas ceļojums uz Maroku

Atpūtas ceļojums uz Maroku

Maroka – tā ir Tuvo Austrumu maģija, berberu tradīcijas, senas akmens pilsētas, neskaitāmos toņos vizošas Sahāras tuksneša kāpas un zaļojošas oāzes, kā arī bezgalīgi garas smilšu pludmales, ko apskalo balti putojoši okeāna viļņi. 

Kam iesakām ceļojumu uz Maroku?

Daudzveidīgā Maroka pārsteidz ar savu brīnišķo dabu, unikālo UNESCO kultūras mantojumā iekļauto vecpilsētu arhitektūru un autentisko vidi. Te patiks tiem ceļotājiem, kuri ir atvērti citādas kultūras piedzīvojumam, neskaitāmiem kontrastiem un plašai emociju gammai, kā arī ir gatavi ļauties kaulēšanās priekam ielu un tirgus laukumu burzmā.

Īpaši jāizceļ arī Marokas virtuve, kuru ietekmējusi arābu, andalūziešu un Vidusjūras reģiona ēdienu gatavošanas tradīcijas. Tā kā viena no šīs valsts bagātībām ir augļi un dārzeņi, garšas kārpiņas lutinās aromātiski salāti, garšvielām bagātināti sautējumi, kusskuss, gaļas ēdieni un svaigi spiestas sulas.

Maroka valdzina ar tradicionālā stilā būvētām ēkām, mošejām, pilīm un krāšņiem pilsētu dārziem. No karstās saules te veldzēs peldes okeānā un viesnīcas baseinos, bet asākas izjūtas sniegs ūdens sports un laišanās pa viļņiem uz sērfa dēļa. Ceļojumu ar brīnišķīgiem iespaidiem noteikti papildinās arī brauciens uz Sahāras tuksnesi, kur varēs vērot vēja veidotās smilšu kāpu ainavas un iepazīt tradicionālos berberu ciematus. Īpaši jāizceļ arī Marokas virtuve, kuru ietekmējusi arābu, andalūziešu un Vidusjūras reģiona ēdienu gatavošanas tradīcijas. Tā kā viena no šīs valsts bagātībām ir augļi un dārzeņi, garšas kārpiņas lutinās aromātiski salāti, garšvielām bagātināti sautējumi, kusskuss, gaļas ēdieni un svaigi spiestas sulas.

Savukārt, bērnus Marokā visvairāk iepriecinās saulainās pludmales, siltie viesnīcu baseini un dabas skati. Ģimenes ar bērniem piedzīvojumiem bagātu dienu varēs baudīt arī kādā no Marakešas vai Agadiras akvaparkiem.

Ko apskatīt Marokā?

Agadiras pludmale

Agadiras 10 kilometrus garo, zeltaino smilšu pludmali no vienas puses apskalo Atlantijas okeāns, bet no otras - rotā palmas un promenāde ar jahtu ostu, restorāniem, viesnīcām un veikaliem. Agadiras pludmale ir pasargāta no spēcīgiem vējiem, taču okeāna viļņi mēdz būt viltīgi, tādēļ, peldoties ar maziem bērniem, jābūt īpaši uzmanīgiem.

Merzouga tuksneša kāpas

Merzouga ir neliels ciemats, kas atrodas Marokas dienvidaustrumos un kalpo kā vārti uz Sahāras tuksneša plašumiem un kāpām, kas vietām sasniedz pat 150 metru augstumu un atkarība no saules staru leņķa rotājas dzeltenās vai okera nokrāsās. Īpaši skaisti šeit ir saulrieta un saullēkta skati, ko iespējams piedzīvot vai nu kamieļa mugurā vai atbraucot šurp ar kādu off-road spēkratu.

Marakeša

Kolorītā Marakešas pilsēta atrodas netālu no sniegoto Atlasa kalnu pakājes un dažu stundu brauciena attālumā no Sahāras tuksneša. Pilsēta iedalās senajā Medinas daļā, kurā savijušies šauru ieliņu labirinti, un mūsdienīgi eiropeiskajā rajonā Ville Nouvelle. Marakešas sirds ir Djemaa el-Fna tirgus laukums, kur līdz ar rītausmu cilvēkus sāk izklaidēt burvju mākslinieki, akrobāti, dresēti pērtiķi, čūsku dīdītāji, mūziķi un stāstnieki, radot īstas austrumu pasakas noskaņu.

Essaouira

Essaouira ir fascinējoša piejūras pilsēta, kur iespējams izjust Marokas tradicionālās kultūras burvību, izvairoties no citām pilsētām raksturīgās burzmas un haosa. Te valda nesteidzīga atmosfēra, ko patīkami baudīt, gan pastaigājoties pa senām, līkumotām ieliņām, gan izstaigājot dzīvīgo ostu un zivju tirgu, kurā vienmēr nopērkamas svaigas jūras veltes. Dienas te var piepildīt baudot ne vien pilsētas arhitektūru un šarmu, bet arī sauļojoties vai nodarbojoties ar ūdens sportu pilsētas pludmalē.

Paradīzes ieleja

Paradīzes ieleja ir palmām ieskauta oāze Atlasa kalnu pakājē, aptuveni stundas brauciena attālumā no Agadiras, kur var baudīt brīnišķīgas kalnu ainavas un atvēsināties, peldoties dabiskajos baseinos un ūdenskritumos.

Ceļojums uz Maroku ar bērniem – atrakcijas, ko iesakām

Crocopark

Rezervāts 14 kilometru attālumā no Agadiras, kur drošā, dabiskā vidē mājo vairāk kā 300 Nīlas krokodilu, kā arī milzu bruņurupuči, zaļās iguānas, milzu pitoni, anakondas un savvaļas pērtiķīši. Šīs krokodilu paradīzes apskati lieliski papildinās arī pastaigas pa parkam piederošo botānisko dārzu, kur celiņi vijās gar zaļojošiem kaktusiem un palmām, iespaidīgiem bambusa kokiem un citiem eksotiskiem augiem.

Oasiria Water Park

Marokas lielākais ūdens atrakciju parks Oasiria, Marakešā piedāvā pavadīt ūdens priekiem piepildītu dienu visai ģimenei - sākot no laiskas peldes mākslīgajā upē, traukšanās lejup pa spirālveida slīdkalniņiem un plunčāšanās baseinos, līdz pat maltītēm palmu ieskautos restorānos un krāšņiem vakara šoviem.

Labākais laiks ceļojumam uz Maroku

Maroku šķērso divas klimatiskās zonas un laikapstākļus lielā mērā ietekmē gan Atlasa kalnu, gan Sahāras tuksneša tuvums, tādēļ dažādos valsts reģionos klimats var būtiski atšķirties. Pludmales atpūtai un ekskursijām piemērotākie laikapstākļi būs starpsezonā, jo vasarās valda liels karstums, no kura paglābties var vien Atlantijas okeāna piekrastē, bet ziemas sezonā - laikapstākļi ir vairāk piemēroti tuksneša iepazīšanai un citām ekskursijām.

Marokas laikapstākļus var iedalīt trīs sezonās:

Plānojot ceļojumu, jāņem vērā, ka Marokā svin ramadānu, kura norises laikā var būt izmaiņas transporta grafikos, kā arī restorānu un veikalu darba laikā. Katru gadu svētku datumi atšķiras, tāpēc ir vērts tos iepriekš noskaidrot.

Labākās viesnīcas pludmales atpūtai Marokas kūrortos

Rezervējot viesnīcu Marokā, jāņem vērā, ka šejienes viesnīcu kvalitāte atšķiras no ierastajiem Eiropas standartiem. Lai saņemtu servisu, kas tuvs rietumu līmenim, vēlams izvēlēties četrzvaigžņu vai pieczvaigžņu viesnīcu. Šādās viesnīcās būs baseini, restorāni un citas izklaides. Ja ceļojat ar bērniem, iespējams piemeklēt arī viesnīcas ar ūdenslidkalniņiem.

Lai palīdzētu izvēlēties Tev piemērotāko viesnīcu Marokā, esam atlasījuši Top viesnīcas, ņemot vērā labāko cenu un kvalitātes attiecību, kā arī mūsu klientu atsauksmes.

Noderīga informācija ceļojumam uz Maroku

Interesanti fakti par Maroku

Izdevīgākie ceļojumi uz Maroku

Ceļojumu piedāvājumus un labākās cenas atpūtai Marokā apskatiet šeit!

Saņem ceļojumu jaunumus savā e-pastā!
Izdevīgi piedāvājumi, idejas un padomi veiksmīgam ceļojumam.